Samorządowy Serwis Internetowy Gminy Rędziny / Aktualności / Dla Mieszkańców / Oskar Kręglicki z UKS Speedway Rędziny w czeskich Pardubicach
9 sierpnia 2022, 10:24

Oskar Kręglicki z UKS Speedway Rędziny w czeskich Pardubicach

Sport

Oskar Kreglicki w Czechach

Lester Matthijsen zaliczył w Pardubicach fantastyczny weekend. Holender został Wicemistrzem Świata oraz Mistrzem Europy, co niewątpliwie jest wielkim sukcesem i nadzieją na przyszłość dla speedwaya w kraju wiatraków.

Zawodnicy w Pardubicach podzieleni byli na dwie 12-osobowe grupy. Z każdej z nich do półfinałów awansowało czterech jeźdźców. W stawce zawodów obejrzeliśmy trzech Polaków: Krzysia Hadendarczyka, Mieszka Mudło oraz Oskara Kręglickiego.
Najniżej sklasyfikowany został ten ostatni, który zajął 9. miejsce w grupie. W tej samej grupie Mieszko Mudło zajął trzecią, premiowaną awansem do półfinału lokatę. Jeszcze inaczej potoczyły się losy Krzysztofa Harendarczyka. Popularny „Siwy” po trzech seriach startów miał na swoim koncie 6 punktów i wystartowałby w półfinale, lecz niestety w ostatnim swoim wyścigu zaliczył groźnie wyglądający upadek, który zakończył się wizytą w szpitalu.

Jedynym polskim reprezentantem w półfinale imprezy był Mieszko Mudło. Bydgoszczanin niestety uległ Czechowi Průšie oraz Łotyszowi Smulkiewiczowi, którzy wjechali do wielkiego finału Mistrzostw Europy. Mudło mógł pocieszyć się jedynie zwycięstwem w małym finale, które dało mu ostatecznie 5. miejsce w generalnej klasyfikacji.

Bieg finałowy wygrał Matthijsen, przywożąc za sobą Niemca Schweera, Karela Průšę oraz Andrzej Smulkiewicza.